V soboto, 4. 7. in nedeljo, 5. 7. 2020, je v Ljubljani potekal Atletski pokal Slovenije za člane in članice. Naš klub so zastopali KRISTJAN ČEH, VERONIKA DOMJAN, MAJA BEDRAČ, JURČEK KORPIČ LESJAK, ANEJ ČURIN PRAPOTNIK, ZALA CUNK in SARA ŠERUGA.

Ponovno je s svojimi dolgimi meti navdušil KRISTJAN, ki je postal poklani zmagovalec v metu diska. Njegov najboljši rezultat je meril 65,27 m. Nastopil je tudi v suvanju krogle, kjer je z rezultatom 15,59 m osvojil 2. mesto.

Pokalna zmagovalka je v metu diska med članicami postala tudi VERONIKA, z rezultatom 52,75 m. Tudi ona se je pomerila v suvanju krogle in z novim osebnim rekordom 14,67 m prav tako osvojila 1. mesto.

Med dobitnike medalj se je kot tretji vpisal JURČEK, ki je z rezultatom 56,09 m v metu kladiva osvojil 2. mesto.

Šesto medaljo je za Atletski klub Ptuj osvojila MAJA, ki je v teku na 100 m z ovirami izboljšala osebno znamko (14,25 s) in pristala na 2. mestu. Nastopila je še v skoku v daljino, kjer je z edinim veljavnim poskusom 5,63 m osvojila 5. mesto.

OSTALI REZULTATI:

ANEJ ČURIN PRAPOTNIK              100 m                 11,18 s             10. mesto

ZALA CUNK                                         met diska          37,52 m            4. mesto

SARA ŠERUGA                                       200 m              27,62 s (OR)   16. mesto