Na 8. evropskem ekipnem prvenstvu – 2. liga, ki je med 10. in 11. avgustom potekalo v Varaždinu, so nastopili tudi trije člani Atletskega kluba Ptuj: Kristjan Čeh, Žan Viher in Veronika. Njihovi rezultati so bili nekoliko slabši od pričakovanj. Kristjan je z 55,50 m dolgim metom v metu diska osvojil 5. mesto in Sloveniji priboril 8 točk, Žan je v skoku v daljino pristal pri 7,18 m in osvojil 9. mesto ter Sloveniji priboril 4 točke, Veronika pa je nastopila tako v metu diska in suvanju krogle. V metu diska je z rezultatom 52,69 m zasedla 6. mesto in osvojila 7 točk, v suvanju krogle pa je z rezultatom 13,42 m osvojila 10. mesto in Sloveniji priborila 3 točke.

Slovenska reprezentanca je po dveh dneh zbrala 321 točk in osvojila 2. mesto ter tako ni napredovala v prvo ligo. Prvo mesto so s 336,5 točkami osvojili Estonci.