Minuli vikend (25. in 26. julij 2020) se je v Celju odvijalo Prvenstvo Slovenije za člane in članice. Naš klub je zastopalo 9 atletov in atletinj, ki so bili zelo uspešni, saj so skupaj zbrali sedem kolajn, od tega kar štiri zlate.

Med člani v metu diska je pričakovano slavil naš najboljši metalec KRISTJAN ČEH, ki je kljub trenutno zelo napornim treningom uspel zalučat disk 62,37 m, kar je bilo dovolj, da je postal nov državni prvak v metu diska. Sam pravi, da je nad svojim nastopom zadovoljen in da meti potrjujejo njegovo dobro formo.

Naslednji dobitnik kolajne je JURČEK KORPIČ LESJAK, ki je z rezultatom 59,00 m osvojil srebrno kolajno v metu kladiva.

Med člani, ki so osvojili kolajno je tudi ŽAN VIHER, ki je v skoku v daljino z rezultatom 7,05 m osvojil 3. mesto.

Kar dva naslova državne prvakinje med članicami je osvojila VERONIKA DOMJAN in sicer v metu diska z rezultatom 52,53m in v suvanju krogle z rezultatom 14,69 m, kar je tudi njen nov osebni rekord.

Naslednja dobitnica dveh medalj je Maja Bedrač. MAJA BEDRAČ je v skoku v daljino osvojila 1. mesto in tako postala državna prvakinja z rezultatom 6,23 m. Svoj osebni rekord je uspela izboljšati za kar 20cm. Nastopila je tudi v teki z ovirami na 100 m in s časom 14,03 s (OR) osvojila 3.mesto.

Nastopili so še:

ANEJ ČURIN PRAPOTNIK               100 m               11,18 s               9. mesto

ALEN SMILJAN                                   100 m               11,62 s               15. mesto

CUNK ZALA                                          disk                   36,75 m             5. mesto

GAJA ELENA STANOVNIK               200 m               28,31 s               10. mesto