V tem letu smo januarja pričeli tudi z atletiko za starše, ki jo vodita naša novopečena trenerja atletike, TINA ČAČILO in  ALEKSANDER KELENC, oba nekdanja aktivna atleta. Poglejmo, kaj atletika za starše sploh je:

V Atletskem klubu Ptuj se ukvarjamo tako s tekmovalno kot rekreativno atletiko. V sklopu rekreativnega dela smo se odločili, da pričnemo z vadbo za starše. Večina otrok v klubu trenira v ponedeljek in četrtek med 16:30 in 18:00 in zato smo v teh dveh terminih (od 16:45 do 17:45) organizirali vadbo za starše. Z vadbo smo pričeli v začetku januarja. Do sedaj se je prijavilo 9 staršev. Nekateri prihajajo redno, drugi malo manj, zaradi drugih obveznosti.

Ob ponedeljkih smo zunaj. Začnemo s počasnim tekom, da se ogrejemo, naredimo dinamične ogrevalne vaje in vaje za pravilno tehniko teka. Vaje za pravilno tehniko teka izvajamo na vsakem treningu, saj je eden izmed ciljev teh treningov naučiti starše pravilno teči. Trenerja opazujeva vadeče, popravljava izvedbo vaj, deliva nasvete in spodbude. Glavni del treninga se iz tedna v teden razlikuje. Izvajamo intervale z izmenjevanjem hoje in teka, daljše počasnejše teke, vaje za moč v fitnesu v naravi itd. Na koncu naredimo kratek počasen tek in raztezne vaje ter se pogovorimo o treningu. Ker sva na treningu udeležena dva trenerja, se lahko en posveti tistim počasnejšim, drugi pa hitrejšim in po potrebi lahko za posameznika tudi prilagodiva trening, v primeru zdravstvenih ali drugih težav.

Ob četrtkih imamo treninge v telovadnici. Prednost tega treninga je, da lahko uporabimo različne rekvizite. Na ta način je trening zabaven in raznolik. Starši se spoznavajo s premagovanjem ovir, poligonom, vajami z medicinkami, pilates vajami, vajami za stabilizacijo trupa, vajami za ravnotežje in koordinacijo ter drugimi krepilnimi in razteznimi vajami. Močno telo je osnova vsakega športa in pogoj za pravilno tehniko teka, zato je ta tip treninga odlična kombinacija s ponedeljkovim treningom, pri katerem je poudarek na teku. V prihodnje, ko bo topleje, bomo začeli četrtkove treninge izvajati zunaj.

Na treningih je prijetno in pozitivno vzdušje. Starši so s treningi zadovoljni in so zelo motivirani. Trenigov se z veseljem ne udeležujejo zgolj starši, temveč tudi oba trenerja. 🙂 Najina skrb je, da so vadeči zadovoljni s treningi, da napredujejo in da se z veseljem vračajo.

Ker treningi niso namenjeni zgolj staršem otrok, ki trenirajo v atletskem klubu, temveč vsem, ki bi si želeli aktivno preživeti prosti čas in se naučiti pravilno teči, vas vljudno vabiva da se nam pridružite 🙂

Tina Čačilo in Aleksander Kelenc