Barbara Gačnik

barbara.gacnik@@atletski-klub-ptuj.si

Barbara Gačnik, rojena 1979. leta, se je začela z atletiko ukvarjati že v osnovni šoli. Sprva je tekmovala v disciplini skok v daljino, prav tako tudi v različnih mnogobojih (t. i. troboj: tek na 60 m, daljina, met žogice). Kasneje je svojo atletsko kariero dopolnila s tekom na 400 metrov in tekom na 400 metrov z ovirami. V svojem tekmovalnem obdobju je dosegla vidne rezultate na državnem nivoju, med drugim je zastopala barve reprezentance. Po končani atletski karieri se je v AK Ptuj preusmerila v pedagoške vode.

Ima licenco Trener 1, vendar se raje posveča in svoje znanje deli s šolskimi otroki (prva triada), kar sovpada tudi z njenim poklicem diplomirane vzgojiteljice predšolskih otrok. V klubu zadnja leta dela kot vaditeljica atletike prvošolčkov. Njena vadba temelji na pozitivnem vzdušju, kolegialnosti, strpnosti do drugačnosti, sklepanju novih prijateljstev in druženju.  V zadnjem letu pa se je Barbara aktivno vrnila na atletske steze, kjer trenira in tekmuje v različnih atletskih disciplinah ter zastopa barve slovenske izbrane vrste na atletskih veteranskih tekmovanjih doma in v tujini.