V soboto, 18. 1. 2020, smo se atleti Atletskega kluba Ptuj udeležili državnega prvenstva, ki je poteklo v Ljubljani, v Šiški. Ker je od Ptuja do Ljubljane kar nekaj kilometrov, smo se na pot odpravili že zelo zgodaj, ob 8.00. Državno prvenstvo je bilo namenjeno pionirjem in pionirkam letnik 2007 in 2008, zato nas ni bilo veliko. Iz našega kluba smo se tekmovanja udeležili Andraž, Katarina, Nik, Lan, Tija in jaz.

Vsak izmed nas je imel svojo disciplino, v kateri je nastopil, zato je tekmovanje potekalo skozi cel dan. Moja prva disciplina je bila tek na 50 m z ovirami, ki se je pričela ob 11.00. Uvrstila sem se v finale, kar nisem pričakovala, saj sem v tej disciplini nastopila prvič. Ker je bil to moj prvi nastop v teku čez ovire, sem bila kar precej nervozna, kako se bo na koncu izšlo. Potrudila sem se po svojih najboljših močeh in pritekla 3. mesto.

Moja druga disciplina, v kateri sem nastopila, je bil skok v daljino, pri katerem sem veliko pričakovala. Nekatera pričakovanja so se uresničila, druga ne. Kljub temu sem zadovoljna z rezultatom, saj sem postala državna prvakinja.

Pred vsako disciplino je prisotne nekaj treme, zagotovo pa je le-te bilo prisotne več pri ovirah, ker sem nastopila prvič. Kljub temu mi ta disciplina postaja vedno bolj všeč, zato se ji bom v prihodnje tudi bolj posvečala. Kljub nekaterim nedoseženim pričakovanjem pri skoku v daljino sem zelo ponosna na moj dosežek, saj vem, da tega ne more osvojiti vsak.

Čestitam tudi drugim našim atletom za nastope in osvojene kolajne.