Ekipa veteranov Atletskega kluba Ptuja se je udeležila prvenstva avstrijske Štajerske, ki je bilo v mestu MÜRZZUSCHLAG. Udeležba je bila velika saj so prišli veterani iz Nemčije in celo iz Švice. Ptujčani so osvojili mnogo medalj in sicer:

MIKI PRSTEC  M60. 3 krat zlat v krogli, disku in kladivu. Posebej se je izkazal v metu diska z odličnim rezultatom 42,98 m!

DUŠAN KOREN M65 zlat v krogli in bronast v metu kopja.

BORIS ŽONTAR M65 srebrn v teku na 200 in 400 m in bron na 1500 m.

IVO KLARIČ  M75 srebrn v kopju in bron v disku in krogli.

MARKO SLUGA M85 zlat v kopju, krogli in skoku v višino. Tu je treba povdariti, da rezultat v krogli 9,20m in skoku v višino 1,11m predstavljata 1. mesto na trenutni svetovni rang lestvici za leto 2020  v kategoriji M85-89 !

Plani ptujskih veteranov so zaradi korone precej omejeni, nameravajo se udeležiti prvenstva Hrvaške , ki bo v začetku septembra v Čakovcu ter seveda prvenstva Slovenije septembra v Mariboru