Minuli vikend (11. 7. in 12. 7. 2020) se je v Novi Gorici odvijalo Prvenstvo Slovenije za mlajše člane in članice ter Prvenstvo Slovenije za mlajše mladince in mladinke.

Ptujski atleti in atletinje so se odlično odrezali, saj so osvojili kar 6 medalj.

Med mlajšimi člani je državni prvak v metu kladiva postal JURČEK KORPIČ LESJAK, ki je kladivo vrgel 55,91 m. Državna prvakinja pri mlajših članicah je v skoku v daljino postala MAJA BEDRAČ, ki je preskočila 6,11 m. Odlično je nastopila tudi v teku na 100 m z ovirami, kjer je ponovno izboljšala osebno znamko in z 14,02 s osvojila 2. mesto. Tretji nosilec odličja je postal ŽAN VIHER v skoku v daljino, ki je z rezultatom 7,24 m osvojil 3. mesto. Kot zadnja nosilka odličja pri mlajših članicah je postala ZALA CUNK, ki je v metu diska z rezultatom 37,26 m osvojila 3. mesto.

Med mlajšimi mladinci se je izkazala ANEJ ČURIN PRAPOTNIK, ki je ob nekoliko premočnem vetru (+3,5 m/s) krepko izboljšal osebni rekord in se spustil pod mejo 11 s (10,85 s). Osvojil je odlično 3. mesto.

Nastopili so še:

SARA ŠERUGA                           100 m                           13,50 s                             22. mesto

ZOJA SLUGA                              troskok                       10,28 m                            13. mesto

NINA KIRIČ                                met kopja                   17,97 m                              15. mesto

PIA KRAMBERGER                  100 m                           14,33 s                               42. mesto

ANDRAŽ RAJHER                    met kladiva                brez rezultata

ČESTITKE vsem nastopajočim!

REZULTATI mlajši mladinci in mladinke

REZULTATI mlajši člani in članice