V četrtek, 30. 1. 2020, se je v Dominikanskem samostanu na Ptuju odvijala tradicionalna prireditev Športnik leta MO Ptuj, kjer so podelili nagrade najboljšim športnikom in športnicam za leto 2019.
Gala dogodka so se udeležili tudi varovanci našega kluba, saj so v letu 2019 nanizali kar nekaj odličnih rezultatov. Med njimi sta prva na oder odšla varovanca Aleša Bezjaka, Žan Viher in Maja Bedrač, ki sta dobila priznanje v kategoriji državnih prvakov za leto 2019.

Za najprestižnejši naslov Športnik leta 2019 sta se potegovala Veronika Domjan med članicami in Kristjan Čeh med člani. Veronika, ki trenira pod vodstvom  Rolanda Varge, je v letu 2019 ubranila naslov državne prvakinje v suvanju krogle in metu diska, na Balkanskih igrah je v metu diska osvojila 3. mesto, prav tako je v metu diska na Univerzijadi zasedla 8. mesto. Ti rezultati so ji prinesli končno 3. mesto.

Najboljši športnik za leto 2019 pa je postal Kristjan Čeh. Kristjanov največji uspeh v letu 2019 je zagotovo osvojitev evropskega prvaka do 23 let v metu diska in postavitev najboljše znamke v tej disciplini v kategoriji mlajših članov, 63.82 metra. Kristjan je postal tudi državni prvak na zimskem in letnem prvenstvu v metu diska, prav tako je v metu diska zmagal na Evropskem pokalu v metih. Njegovo trdo delo se je za konec sezone končalo še s povabilom mednarodne atletske zveze na člansko svetovno prvenstvo, ki se je odvijalo v Dohi.

Letos pa sem le prejel prvo nagrado in postal naj športnik Mestne občine Ptuj. Še enkrat bi se rad zahvalil trenerju Gorazdu Rajherju, družini prijateljem ter sponzorju Doxakey.” je Kristjan zapisal na svojem instagram profilu.

Atletski klub Ptuj bi se ob tej priložnosti zahvalili donatorjem, sponzorjem in vsem, ki so na kakršen koli način v letu 2019 Kristjanu in nam pomagali zgraditi te uspehe. Tudi v leto 2020 smo štartali na polno in že gradimo nove uspehe z starimi in novimi donatorji: Doxakey d.o.o., Makropol d.o.o., Goja d.o.o., Kostak d.o.o., Panvita d.o.o., Salomon d.o.o., Inplan d.o.o., Cep d.o.o. in Surovina d.o.o.

Čestitke vsem nagrajencem in hvala vsem, ki nam pomagate.